Technologia BIO COMP

1. PRZEZNACZENIE
2. ZASADA DZIAŁANIA
3. ZALETY TECHNOLOGII BIO CMOP
4. Zdjęcia z realizacji
1
 

PRZEZNACZENIE

Reaktor BIO-COMP stanowi rozwiązanie technologiczne oparte na procesach biologicznego oczyszczania ścieków składające się z cyrkulacyjnych komór osadu czynnego napowietrzanych aeratorami powierzchniowymi, współpracujących z komorą beztlenową oraz zewnętrznym osadnikiem wtórnym.
Nowoczesne rozwiązanie urządzeń napowietrzających pozwala na uzyskanie odpowiednich stref aerobowych i anoksycznych umożliwiających bezproblemowe usuwanie związków biogennych. Aeratory zapewniają pełne wymieszanie ścieków i ich cyrkulację w komorze osadu czynnego. Procesy zachodzące w komorze pozwalają na prowadzenie w jednej komorze cyrkulacyjnej symultanicznie nitryfikacji i denitryfikacji. Ilość dostarczanego tlenu, sterowana sondami tlenowymi, regulowana jest prędkością obrotową aeratorów.
Technologia BIO-COMP przeznaczona jest do pełnego biologicznego oczyszczania ścieków komunalnych oraz przemysłowych.
2
 

ZASADA DZIAŁANIA

W reaktorze BIO-COMP prowadzone są biologiczne procesy nitryfikacji i denitryfikacji z efektywnością gwarantującą uzyskanie wymaganych parametrów stężeń zanieczyszczeń w ściekach oczyszczonych. Ścieki napowietrzane są poprzez aeratory powierzchniowe o wale poziomym. Aeratory dostarczają tlen niezbędny dla procesów życiowych biomasy, zapewniając odpowiednią intensywność mieszania w celu utrzymania kłaczków osadu czynnego w postaci zawiesiny równomiernie wypełniającej komory oraz wymuszają ruch cyrkulacyjny cieczy. Utrzymując w reaktorze stężenie tlenu na wymaganym dla danego procesu poziomie, doprowadza się do powstawania w komorze, mimo braku jakichkolwiek przegród mechanicznych, stref aerobowych i anoksycznych, tym samym osad podlega zmiennie warunkom tlenowym i beztlenowym. Stężenie tlenu maleje im dalej od napowietrzającego rotora oraz w głębszych częściach komory. Pozwala to na prowadzenie symultanicznie procesu nitryfikacji i denitryfikacji.
W komorze cyrkulacyjnej bezpośrednio za aeratorem osad ma charakter aerobowy zatem utlenia związki węgla i amoniak. Azot amonowy w procesie nitryfikacji zostaje utleniony przy udziale bakterii do azotanów. Gdy tlen zostanie zużyty przez osad, obszar komory oddalony od aeratora staje się anoksyczny, utlenianie amoniaku przestaje zachodzić a mikroorganizmy osadu czynnego zaczynają pobierać zawarte w ściekach azotany jako źródło tlenu. Tlen zawarty w azotanach zostaje przez nie zużyty, a azot redukowany jest do wolnego azotu atmosferycznego i uwalniany jest do atmosfery. Poprzedzenie komory cyrkulacyjnej komorą beztlenową zwiększa efektywność usuwania fosforu na drodze biologicznej.
3
 

ZALETY TECHNOLOGII BIO CMOP

  • System BIO-COMP charakteryzuje się niskimi kosztami inwestycyjnymi i eksploatacyjnymi;
  • Proces oczyszczania jest całkowicie bezobsługowy i w pełni monitorowany,
  • Układ ten jest niewrażliwy na gwałtowne zmiany obciążenia ścieków ładunkiem, jako że jest on w ciągu niewielu sekund rozpraszany w cyrkulującej masie cieczy;
  • Eksploatacja reaktora BIO-COMP i urządzeń napowietrzających jest wyjątkowo prosta i wymaga minimalnych nakładów. Ogranicza się jedynie do okresowych przeglądów (smarowanie łożysk, kontrola poziomu oleju w przekładniach);
  • Sposób instalacji aeratorów - pod pomostami betonowymi - powoduje, iż w miesiącach zimowych, nawet w długich okresach niskich temperatur nie występuje obmarzanie jakichkolwiek elementów aeratorów. Poza tym zastosowanie osłon oraz zabudowa pod pomostami uniemożliwia pojawianie się aerozoli i eliminuje hałas.
4
 

Zdjęcia z realizacji

Powrót do oferty
DANE ADRESOWE
Ekowater Sp. z o.o.
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
KRS: 0000437631
NIP: 1182088081
REGON: 146357743
+48 22 833 38 12
+48 22 832 31 98
ekowater@ekowater.pl
FORMULARZ KONTAKTOWY
Skontaktuj się z nami
Uzupełnij oznaczone pola
Dziękujemy za wiadomość!
Infrastruktura i Środowisko
Łódź
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.
Przewiń do góry
Copyright © 2020 Ekowater Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ekowater Sp. z o.o. ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa, Poland - NIP 118-208-80-81 - REGON 146357743 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st.Warszawy w Warszawie - KRS 0000437631. Kapitał zakładowy 0.000.000,00 Zarząd Spółki: Sławomir Andrzej Jezierski
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco?
Musisz podać prawidłowy adres email.
Dziękujemy!