Rower - Ekologiczny środek transportu

5 października 2020

Nawiązując do projektowanego przez nas stojaka rowerowego z Warszawy zamieszczamy kilka ważnych argumentów za fatem, że warto korzystać z alternatywnych środków transportu w życiu codziennym.

 

Chcesz być eko? Wsiadaj na rower! Walka z ociepleniem klimatu zaczyna się od nas i naszych wyborów. Rower to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, rozrywka czy sport. Dzięki niemu przykładamy się do polepszenia naszego środowiska.

W całej Polsce od 1990 roku całkowita ilość aut wzrosła czterokrotnie. Coraz częściej w rodzinie mamy więcej niż jedno auto a czasem nawet jedno auto na osobę. Jazda samochodem na pewno jest wygodna, szybka i przyjemna ale warto również pomyśleć ile emitujemy przy tym spalin, hałasu i jak bardzo przyczyniamy się do zmian klimatu, który z drugiej strony chcemy właśnie przed zmianami uchronić. Nawiązując do ekologii, samochody zbudowane są z dużej ilości blach, gum, plastiku co wiąże się z dużym eksploatowaniem środowiska naturalnego a gdy się zepsują lądują na złomowiskach gdzie piętrzą się przez lata. Produkcja elementów samochodowych niestety pochłania mnóstwo energii i wody. Jesli chodzi o rowery ten problem jest znacznie mniejszy.

 

Przechodząc do rowerów, jakie zalety niesie ze sobą ten środek transportu? Oprócz tych środowiskowych również zdrowotne, bo przecież każdy marzy o świetnej sylwetce i dobrym zdrowiu. Jazda rowerem codziennie do pracy przyniesie efekty szybciej niż się tego spodziewasz. Zyskasz czas, pieniądze i nie będziesz stać w korakach. Ponadto spalisz kalorie, naładujesz się pozytywną energią i zaczniesz ratować świat. Czy to nie wystarczający powód do zmian? Jazda na rowerze po uwzględnieniu jego produkcji i eksploatacji generuje zdecydowanie mniej bo jedną dziesiątą emisji dwutlenku węgla w porównaniu do auta.

 

Temperatura na świecie wzrosła w niedługim czasie o 1 stopień C. Niby nie wiele a jednak bardzo dużo. Zmiany zachodzą cały czas a działania człowieka tylko je potęgują. Korzystajmy z alternatywnych środków transportu. Na poczatek zrezygnuj z auta nawet 2 dni w tygodniu. Lepsze samopoczucie wkradnie się do Twojego życia a świadomość, że zrobiłeś coś dobrego dla ziemii będzie Ci towarzyszyć długi czas.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ
Pozostałe artykuły
DANE ADRESOWE
Ekowater Sp. z o.o.
ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
KRS: 0000437631
NIP: 1182088081
REGON: 146357743
+48 22 833 38 12
+48 22 832 31 98
ekowater@ekowater.pl
FORMULARZ KONTAKTOWY
Skontaktuj się z nami
Uzupełnij oznaczone pola
Dziękujemy za wiadomość!
Infrastruktura i Środowisko
Łódź
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.
Przewiń do góry
Copyright © 2020 Ekowater Sp. z o.o.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ekowater Sp. z o.o. ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa, Poland - NIP 118-208-80-81 - REGON 146357743 Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st.Warszawy w Warszawie - KRS 0000437631. Kapitał zakładowy 0.000.000,00 Zarząd Spółki: Sławomir Andrzej Jezierski
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco?
Musisz podać prawidłowy adres email.
Dziękujemy!